SMS půjčka byla dříve poměrně rozšířená. Lákala na svou jednoduchost a dostupnost prakticky odkudkoliv – měla však i několik nedostatků. Klienti často neznali všechny podmínky, a tak se mohlo stát, že nakonec zaplatili více, než předpokládali. I z těchto důvodů jsou dnes dlouhodobé i krátkodobé SMS půjčky nahrazovány rychlým online úvěrem, u něhož znáte všechny informace předem a jste chráněni přísnými pravidly. Vyřídit ho přitom můžete jak přes internet (počítač, mobil, tablet), tak po telefonu.

O SMS půjčku mohl dříve žádat kdokoliv

Pravidla se zásadně změnila a na prvním místě je bezpečnost klienta. Společnosti dnes musí ověřovat jeho identitu a případně i bankovní účet. Dříve se přitom mohlo stát, že o krátkodobý úvěr přes SMS požádal někdo jiný než majitel čísla, třeba známý nebo děti, které o vás věděly vše potřebné. Tomu spolehlivě předchází online půjčka, kde je nutné žadatele ověřit několika způsoby.

SMS půjčka byla rychlá a zároveň pomalá

Největším plusem byly rychlost vyřízení SMS půjčky, která byla v nejlepších případech opravdu zpracována během pár minut. Další procesy ovšem trvaly nechtěně dlouho, ať už šlo o sestavení smlouvy a její doručení k vám, nebo o samotný převod peněz. Jenomže ne každý si mohl dovolit čekat, a tak byla SMS půjčka postupně nahrazena dostupnějším a přehledným on-line úvěrem. Pokud klient doloží vše potřebné, má peníze už do 10 minut od schválení žádosti.

Dejte si pozor, pokud o SMS půjčku žádáte

Nemůžete-li požádat o půjčku on-line nebo telefonicky a rozhodnete se přeci jenom o SMS úvěr, dejte si pozor na několik věcí. Důležité je vědět, u koho o peníze žádáte, jak rychle vám je doručí a jakým způsobem (hotově, převodem). Nezapomeňte si pohlídat výši poplatků jako jsou úroky (roční, měsíční, týdenní, denní), RPSN a případné pokuty, pokud by nastala situace, kdy nezvládnete splácet včas. Ke sdělení všech těchto informací je však vždy lepší žádat o půjčku online a rovnou také získat smlouvu.

Online půjčka dnes SMS zcela nahrazuje

Postupné zkvalitňování služeb zákazníkům udělalo z SMS půjčky zastaralý produkt, od něhož naprostá většina poskytovatelů upustila. Buď jej úplně zrušila, nebo začala poskytovat online půjčky, u nichž umí nabídnout lepší zákaznický servis, vše vysvětlit a ukázat, což nebylo u SMS půjčky možné v takovém rozsahu. Nejenom pro poskytovatele, ale zejména pro klienta je online úvěr mnohem výhodnější, přehlednější a pohodlnější.

V některých případech si můžete dopředu orientačně spočítat, kolik zaplatíte na poplatcích, a teprve poté se rozhodnout, zda-li o půjčku žádat. Nemusíte přitom zadávat žádné osobní údaje, kontakt ani nic podobného. Seriózní poskytovatelé jako jsou teticka.cz nebo faircredit.cz před vámi nic netají a nevyžadují údaje, aby vám následně nabízely své produkty, jako to běžně dělají srovnávače.

Online půjčka je ihned schválena, dříve než SMS

Ačkoliv bylo na SMS půjčku poměrně rychle reagováno, další procesy mohly trvat i několik dní. To neodpovídalo potřebě získat peníze co nejrychleji, což vedlo k jejímu postupnému úpadku. Tento i další nedostatky vyřešila online půjčka, která je dnes díky pohotovému servisu ihned posouzena, a je-li vše v pořádku, tak také schválena. Jednání s poskytovatelem jako je teticka.cz přitom zabere jenom několik minut. Peníze pak máte na účtě během chvíle a můžete je vybrat v jakémkoliv bankomatu.

Krátkodobá půjčka pomůže do výplaty

Ve své podstatě se jedná o krátkodobou půjčku, která pomáhá klientům překonat nejhorší období. Mnozí o ni žádají při opoždění výplaty, nebo nečekaných složenkách za energie, které vy zvládli uhradit ze dvou výplat sami. Jenomže na další obvykle čekat nemohou, účty je často nutné zaplatit do 14 dnů. Právě v tomto případě nabízí možnost krátkodobá půjčka online, která je nástupcem SMS půjčky. Splatnost mívá do 30 dní a například u teticka.cz můžete získat jako nový klient až 8 000 Kč.

Půjčka s vyplacením ihned online bez SMS

Jak nároky klientů rostly, musely se přizpůsobit i finanční produkty. SMS půjčka sice bývala svého času poměrně rychlá, výplata peněz však trvala dlouho zejména v případě, kdy měl klient jiný účet než banka. I proto je dnes SMS půjčka zcela zastíněna online úvěry, které vyřídíte přes mobil nebo PC, vidíte všechny informace před sebou, a vyplacení probíhá ihned. Je tak běžné, že mají klient peníze na účtu do 15 – 60 minut od schválení žádosti.

Ihned schválena, taková je půjčka Tetička

Spěcháte-li na peníze tak moc, že potřebujete jejich vyplacení do několika minut, existuje řešení v podobě online půjčky teticka.cz, která je ihned schválena. Jakmile vyplníte online formulář, získáte předběžné vyhodnocení – je-li vše v pořádku, proběhne obratem schválení od pracovníka centrály. Ten vám dá za několik minut vědět, zda-li půjčku opravdu poskytnou. Pokud ano, jsou peníze ihned vypláceny na váš bankovní účet. Máte-li stejnou banku, případně podporuje okamžité platby, můžete finance využít už do 15 minut.

SMS půjčka, co určena úplně každému?

V praxi nemůže být jedna a ta samá SMS půjčka vhodná pro každého, protože co klient, to jiné potřeby a možnosti. Zatímco jeden je stabilně zaměstnaný, má dobré příjmy a žádné dluhy, druhý má několik půjček a exekuci na krku. Už zákon však zakazuje, aby úvěry získávali klienti s mnoha zápisy v registrech dlužníků, v exekuci nebo insolvenci. Další půjčka by jejich situaci nezlepšila, naopak by mohla ještě více uškodit. K žádosti je tedy nutné splňovat alespoň základy zodpovědného klienta.