Obsah článku
Chcete si udělat bydlení hezčí a částečně či úplně předělat předělat obývací pokoj, kuchyni, koupelnu či jiné místnosti, a nebo fasádu domu? Ať jsou vaše záměry jakékoliv a nemáte našetřeno dostatek peněz, můžete je financovat pomocí půjčky na rekonstrukci. Při správném výběru o ni lze požádat online, aniž byste někam chodili, a pokud plánujete výdajů více, dává smysl úvěr na cokoliv.
Od koho si vzít úvěr a jaký je nejvýhodnější
Když chcete předělávat domácnost, vyměnit okna, či udělat novou fasádu, máte několik možností financování. Asi nejvíce je využívána půjčka na rekonstrukci od banky, ve hře jsou však rovněž stavební spořitelny a nebankovní společnosti. Všechny přitom mají svá pro a proti a nelze jednoznačně říci, že by některá varianta byla pro každého žadatele 100% nejvýhodnější.
Banka: nízké úroky, omezení a přísné podmínky
Lidé s dobrou životní a finanční situací mají dveře otevřené v téměř jakémkoliv bankovním domě, který dokáže poskytnout i velmi vysoké částky. Mnohdy však bývá překážkou, pokud už splácíte jiný větší úvěr, nebo máte vícero závazků. Půjčku na rekonstrukci tak banka poskytne pouze lidem, kteří jsou tzv. bonitní.
Výhody a nevýhody půjčky od banky
- lze získat částky v řádech milionů
- poplatky jsou obvykle nízké
- o peníze lze žádat přes internet
- vyplacení úvěru probíhá okamžitě
- do jisté výše úvěru není nutné ručit
- seriózní jednání a licence ČNB
- někdy není nutné dokládat faktury
Stavební spořitelna: přísné podmínky s výhodou
Velmi oblíbenou variantou pro financování bývá „stavebko“, s nímž můžete rovněž získat poměrně vysoké částky. Oproti klasické půjčce na rekonstrukci se však liší, neboť je poskytováno ze stavebního spoření (máte-li v něm něco naspořeno), případně pomocí tzv. překlenovacího úvěru (když nic předem nemáte).
Výhody a nevýhody půjčky od stavební spořitelny
- získat můžete i milionové částky
- do určité výše půjčky nemusíte ručit
- někdy jsou podmínky docela mírné
- požádat lze přes internet
- jednání na úrovni a licence ČNB
- ne vždy musíte doložit faktury
Nebankovní společnost: individuální přístup
V některých případech člověk nezapadá do přísných „tabulek“ třeba jen proto, že už splácí hypotéku a k tomu ještě úvěr na auto, a nebo chce kromě předělání koupelny koupit i nové spotřebiče do kuchyně. V takových případech přijde vhod půjčka na cokoliv, nejen na rekonstrukci, na jejíž využití se vás nikdo neptá.
Výhody a nevýhody nebankovní půjčky
- půjčit si můžete i stovky tisíc korun
- využití je na cokoliv, bez účelu
- lidský přístup s cílem pomoci klientovi
- kompletně online s vyřízením do 15 minut
- seriózní jednání s licencí ČNB
- nemusíte nikomu nic dokládat
- – poplatky někdy bývají vyšší
- – obvykle lze získat jen nižší částky
Čemu se při výběru raději úplně vyhnout
I přes přísnou regulaci ze strany ČNB se stále najdou společnosti, které nehrají úplně fér. Jedná se zejména o některé portály zprostředkující žádosti o půjčky (nejsou tedy přímo poskytovateli půjček na rekonstrukci), kde se můžete setkat dokonce s rozhodčími doložkami a úroky v řádech vyšších desítek procent.