Získání úvěru po zahájení vymáhacího řízení soudního exekutora je prakticky nemožné. Standardním postupem v každé bance je ověření bonity dlužníka. To souvisí především s analýzou dat obsažených v databázích dlužníků. Pokud tam analytici banky najdou nepříznivé informace (což v takové situaci jistě nastane), vydají zamítavé rozhodnutí. Ve většině případů jsou jedinou alternativou nebankovní půjčky s exekucí. Úvěrové společnosti nejčastěji upouštějí od procesu hodnocení zákazníků a proto je získání finančních prostředků mnohem jednodušší. Ne vždy je však možné tuto půjčku získat. 

Dluhová spirála – velké riziko

Mnoho lidí, kteří žádají o půjčky s exekucí, již překročilo nebezpečnou hranici, kterou je přeúvěrování. Mluvíme o ní, pokud měsíčně splácené závazky překročí úroveň 50 % čistého příjmu. V takové situaci je lepší zvážit další úvěr. Příliš mnoho dluhů může vést k dluhové spirále. Poté se další půjčky použijí na splacení těch předchozích. Pak stojí za to přemýšlet o konsolidaci dluhu. Důležité je, že konsolidační půjčka může pokrýt i půjčky před výplatou a další závazky. Rychlá půjčka s exekucí není možná v případě, kdy už je exekucí mnoho a dlužník má příliš nízký příjem. 

Kdo může získat půjčku s exekucí? 

Půjčku s exekucí lze poskytnout těmto osobám:

    • dospělý,
    • má plnou způsobilost k právním úkonům, 
    • osoba s platným občanským průkazem, 
  • osoba mající vlastní bankovní účet

Půjčky s exekucí jsou dostupné lidem, kteří mají na účtu nesplacené dluhy. Nejčastěji u tohoto typu půjček navíc firmy své potenciální zákazníky v databázi dlužníků neověřují a pokud ano, akceptují negativní údaje obsažené v těchto databázích. Musíte si však být vědomi toho, že  vám poskytovatel může schválit půjčku s příliš vysokým úrokem, na krátkou dobu a nebo vám půjčí mnohem nižší částku než skutečně potřebujete. 

  • Jaké jsou požadavky na půjčku s exekucí? 

Hlavními požadavky na lidi, kteří hledají půjčku s exekucí, je dosažení plnoletosti. Mnoho společností také vyžaduje jako podmínku nutnost trvale žít v ČR. Mezi požadavky úvěrových společností velmi často patří i nutnost mít mobilní telefon. Nejen, že musíte uvést číslo, ale často na toto číslo přicházejí i důležité informace související s půjčkou. Kromě toho může být užitečné mít e-mailovou adresu. U online půjček se stává, že důležité dokumenty jsou zákazníkům zasílány e-mailem. Dalšími požadavky jsou jakýkoliv příjem, ze kterého bude možné půjčku splácet. Půjčka vám bude poskytnuta na základě výše příjmů a výše výdajů. Výdaje nesmí příjmy na vašem účtě převyšovat.