Začali jste podnikat a potřebujete na začátek půjčku? Bude to těžké – jen málokterá banka nabízí financování od prvního dne. Mnohem snazší je získat rychlou nebankovní půjčku, kterou lze použít na jakýkoli účel související s podnikáním. Banky se bojí financování začínajících podnikatelů. Zatímco s firemním účtem není problém (podnikatelé jsou zavaleni nabídkami na firemní účty), získání firemního úvěru vyžaduje velké úsilí, gigantické množství formalit a vysoké náklady na úvěr. Půjčky pro firmy jsou běžné, ale pouze pro podnikatele s praxí alespoň 12 měsíců, dobrým měsíčním příjmem a také bez nedoplatků vůči finačnímu úřadu, pojišťovně a OSSZ. 

Půjčka pro začínající podnikatele: pomůže s rozjezdem podnikání

Zahájení podnikatelské činnosti je téměř vždy spojeno s velkými finančními výdaji. Musíte investovat, abyste mohli později profitovat. Podnikatelé si peníze na investice buď dlouhodobě odkládají, ještě před založením nebo jsou nuceni si je jednoduše půjčit. Ne každá činnost začne rychle přinášet očekávané zisky a některé zisky nikdy nedosáhnou – i přes velké úsilí a práci lidí, kteří činnost zakládají. Ti, kteří do firmy investovali z vlastních úspor si musí pak často půjčit. Rychlá půjčka je pak nejlepším řešením. Banky ne vždy na rozjezd firmy půjčí peníze.

 

Bez ohledu na to, zda žádáte o běžnou půjčku nebo o půjčku specificky určenou novým podnikatelům, musíte projít všemi standardními bankovními postupy. Úvěrový proces je podobný ve většině bank a nebankovních úvěrových společností. 

  • Na úplném začátku cesty k získání úvěru pro nové společnosti se musíme seznámit se všemi nabídkami, které jsou na trhu dostupné. 
  •  Pokud vybereme pro nás nejlepší nabídku, musíme podat žádost. Vyplňujete ji online, čímž šetříte čas.  
  •  V žádosti budeme muset v první řadě uvést vaše osobní údaje, adresu bydliště a počet vyživovaných osob. Musíte také deklarovat výši půjčky, kterou byste si chtěli vzít, a dobu, po kterou byste chtěli půjčku splácet. 

Ve většině formulářů budete také vyzváni k uvedení informací o vašich finančních závazcích – splátkách jiných půjček nebo alimentů, které musíte pravidelně platit. 

Půjčka pro začínající podnikatele: kdo ji může získat? 

Půjčku pro začínající podnikatele mohou získat podnikatelé, kteří splní všechny podmínky – jak ty, které musí splnit jednoduše jako běžné fyzické osoby, které si chtějí vzít úvěr, tak ty, které po nich budou vyžadovány z důvodu účelu úvěru. Tato půjčka je určena pro osoby starší 18 let (někdy 21 let), podmínkou je mít platný doklad totožnosti, vlastní účet v bance, funkční email a telefonní číslo. Rovněž je prověřována vaše bonita. Při příliš velkém zadlužení vám bude půjčka zamítnuta a to i v případě rychlé půjčky. 

Jaké jsou potřeba dokumenty? 

Půjčky pro začínající podnikatele bohužel podléhají mnoha formalitám. V první řadě je vhodné vědět, že úvěry pro nové společnosti jsou dostupné pouze stávajícím podnikatelům, kteří mají již živnostenský list. Podnikatel, který má zájem o rychlé půjčky, bude muset předložit již zmíněný OP nebo pas či řidičák, dále živnostenský list, případně daňové přiznání za předchozí období.