Spolu s rostoucím počtem zaměstnanců ze zahraničí začaly finanční instituce nabízet služby cílené na tuto skupinu klientů. Půjčky pro slovenské občany nabízejí některé úvěrové společnosti a většina bank nabízí hotovostní půjčky a hypoteční úvěry nejen pro slovenské občany, ale i pro další cizince.

Nebankovní půjčka pro slovenské občany

Nebankovní společnosti nabízejí slovenským občanům dva typy produktů: půjčky do výplaty a rychlou půjčku. Při žádosti o půjčku potřebujete doklad prokazující vaši totožnost. V případě lidí s jiným než českým občanstvím to bude většinou cestovní pas. Dalším dokladem, který bude potřeba, je doklad potvrzující právo pobytu na území České republiky. Může to být:

  • povolení k trvalému pobytu,
  • povolení k přechodnému pobytu, registrace pobytu občana EU, dlouhodobý pobyt rezidenta v EU,
  • trvalý pobyt občana EU,
  • pobyt rodinného příslušníka občana.
  • V případě povolení k přechodnému pobytu musí být tento pobyt delší než je doba splácení úvěru

Dalším požadavkem je účet v české bance. Úvěrové společnosti v současnosti využívají automatické ověřovací systémy, které se napojí na bankovní účet a potvrdí totožnost žadatele. Tyto systémy zároveň potvrzují příchozí platby na bankovní účet za poslední měsíc a tím i bonitu.

Rychlá půjčka pro slovenské občany má snadnou dostupnost

Rychlá půjčka se vymyká ostatním finančním závazkům okamžitým přístupem k penězům a také minimálními formalitami, které vám umožní zkrátit dobu čekání na výplatu finančních prostředků. Zákazník této společnosti může očekávat, že se peníze na jeho účtu objeví i během jednoho dne. To je obrovská výhoda zejména pro lidi, kteří hledají okamžitou opravu rozpočtu. Na rozdíl od často srovnávané hotovostní půjčky poskytují nebankovní půjčky nižší maximální výši jistiny a také krátkou dobu splácení. Při rozhodování o službě proto pamatujte, že pravidelné příjmy na váš účet musí být dostatečné, abyste byli schopni půjčku včas splatit. Půjčit si lze maximálně 20 000 Kč se splatností 30 dnů.

Podmínky pro získání půjčky pro slovenské občany

Jak víte, rychlá půjčka je mnohem jednodušší než nabídky dostupné v bankách. To je nepochybně ovlivněno sníženým počtem formalit, které musí dlužník splnit. Standardní půjčky do výplaty vyžadují pouze výpis o příjmech a občanský průkaz, který také umožní ověřit totožnost dlužníka. V takovém případě může vyplnění žádosti trvat jen několik minut a dlužník může očekávat, že peníze na svůj bankovní účet obdrží i během několika minut. Vše lze navíc absolvovat bez opuštění domova pomocí online aplikace na webu vybraného poskytovatele půjčky.