Ať potřebujete peníze na nové nářadí, laptop, nebo třeba překlenutí období, než vám klienti proplatí faktury, může vám pomoci malá půjčka pro OSVČ. Tu lze využít na cokoliv a zároveň váš rozpočet nezatíží déle, než je nutné. Žádat o ni můžete ve všední dny i o víkendech, a to klidně z mobilu. Zpravidla stačí doložit daňové přiznání, ale v některých případech to jde i bez něj.

 

Kolik si můžete jako OSVČ půjčit

 

Potřebujete-li zainvestovat operativní výdaje, nebo jedná-li o ojedinělou záležitost, pomůže většinou i nižší částka, jakou nabízí právě malá půjčka pro OSVČ. Jako nový klient tak můžete získat od 1 000 do 10 000 Kč, a vrátíte-li vše dle dohody, zvýší se vám pro příští žádosti úvěrový limit až na dvojnásobek. Taková částka pak pokryje třeba i nákup laptopu či stolního PC.

 

Úplně první půjčka pro OSVČ může být zdarma

 

V momentě, kdy vám chybí jen pár tisíc, nebo chcete peníze doslova na pár dní, je možné využít finanční pomoci bezplatně. Kdo si totiž jako OSVČ půjčuje poprvé, má nárok na úvěr do 5 000 Kč zdarma, splní-li jednu podmínku: a sice že vrátí celou částku do 14 dní. Může se tak hodit třeba před výplatou, kdy je nutné uhradit základní náklady „na život“.

 

Jaká je splatnost u půjčky pro OSVČ

 

S výjimkou výše popsaného prvního úvěru zdarma si můžete až měsíční splatnost určit sami. A obecně přitom platí, že čím bude kratší, tím méně uhradíte na poplatcích. Půjčku pro OSVČ pak můžete získat na dobu 5 až 30 dní s možností nastavení po dnech, díky čemuž ji snadno přizpůsobíte své situaci. A pokud budete moci, je možné i předčasné splacené.

 

Na co lze půjčku pro OSVČ využít

 

Jednoduše na cokoliv chcete, nikdo vás v tomto směru omezovat nebude. Pokud vám chybí pár tisíc na nový počítač či kancelářskou židli, a nebo potřebujete peníze na doplacení energií, je to pouze na vás. A i když vám Tetička nebude říkat, na co peníze (ne)smíte využít, je dobré je utrácet pouze za věci, které skutečně potřebujete, nikoliv za požitky a „zbytečnosti“.

 

Jako OSVČ získáte úvěr i bez daňového přiznání

 

Jelikož je ze zákona nutné prověřovat příjmy všech žadatelů, slouží k tomu v případě živnostníků daňové přiznání, které se každoročně dokládá na finanční úřad. Půjčku však mohou získat i ti, kdo jsou OSVČ nově a ještě ho nemají. Vaše příjmy lze totiž ověřit pomocí výpisů z účtu, a to klidně elektronicky, takže o ně nemusíte žádat o banky a čekat několik dní na jejich zaslání.