Vyřízení půjčky v bance obvykle trvá týdny. Analýza portfolia dokumentů, které je třeba předložit při žádosti o půjčku, trvá, hovorově řečeno, světelné roky. Co když obchodník potřebuje rychlý přístup k penězům navíc? Co když ztratí finanční likviditu a bude nucen požádat o pomoc? Na pomoc přicházejí velké a stabilní nebankovní instituce, které nabízejí rychlou, bezpečnou půjčku, transparentní podmínky a žádné zdlouhavé procedury.

Je online půjčka pro začínající podnikatele řešením?

Mnoho lidí si může položit otázku, zda je online půjčka pro začínající podnikatele dobrým řešením. Naše obavy jsou neopodstatněné a každý, kdo intenzivně uvažuje o vlastním podnikání, by se měl seznámit s četnými nabídkami úvěrových společností. Tím spíše, že věřitelé splňují očekávání a všímají si potenciálu podnikatelů. Až donedávna se začínajícím firmám a podnikatelům nedůvěřovalo tolik jako individuálním klientům. Vyplatí se seznámit s nabídkami nebankovních půjček pro firmy, protože v nouzi se mohou ukázat jako jediné řešení.

Podmínky pro získání online půjčky

Abyste mohli žádat o dofinancování firmy, musíte obvykle podnikat alespoň 3 až 6 měsíců. Na trhu jsou i nebankovní společnosti, kde si můžete vzít půjčku již od prvního dne podnikání. Při větších objemech financování může být nutné zajistit úvěr pro společnost zástavou, např. hypotékou. Na druhou stranu lze s pomocí online půjčky získat velmi rychle menší částky. Abyste si mohli o online půjčku jako podnikatel požádat, je potřeba:

  • mít platný doklad totožnosti
  • mít platný živnostenský list
  • mít vlastní/firemní účet v bance

Online půjčka je vhodná i pro start-upy

Rozjet vlastní úspěšný podnik není snadné. Problém je získat první půjčku na zahájení podnikání. Bez pravidelného vysokého obratu nemůžete s půjčkou počítat. Tento problém řeší úvěrový průmysl, který má mnohem volnější kritéria než banky a je schopen poskytnout první úvěr mladým společnostem. Online půjčka je vhodná tedy i pro menší start-upy, které je potřeba zafinancovat. Půjčit si je možné peníze i v případě, že vaše jméno figuruje v registru dlužníků, je však na místě opatrnost. Tyto půjčky mohou být dražší oproti půjčkám pro klienty s čistými registry.

Jak se úvěrové společnosti vypořádávají s kontrolou důvěryhodnosti svých klientů? Některé nebankovní instituce nemají do databáze dlužníků přístup. Nefungují však naslepo, ale mají své interní postupy pro kontrolu klienta. Velká část takových společností využívá registry nespolehlivých dlužníků, jako je SOLUS. Soukromí věřitelé zřídka vyžadují potvrzení o zaplacení pojištění a daní.