Naši zemi bezesporu navštěvuje stále více cizinců, kteří k nám přijíždějí z různých koutů světa studovat nebo pracovat. Poměrně hodně slovenských občanů se usadí a rozhodne se zůstat natrvalo právě u nás. Má však Slovák šanci získat online půjčku v České republice? Jaké požadavky musí splňovat? 

Online půjčka co je to? 

Online půjčka je hotovostní produkt vytvořený převážně nebankovními institucemi. Hlavním konceptem online půjčky je poskytnout spotřebiteli krátkodobou nebo dlouhodobou půjčku, která je dostupná online u mnoha finančních společností. Online půjčka dostupná v nebankovní úvěrové společnosti nevyžaduje od zákazníka příliš mnoho dokumentů, protože nebankovní společnosti splnily očekávání dnešního spotřebitele a omezily formality na minimum. 

Jedná se jak o časovou úsporu klienta, tak i nebankovní společnosti, která výše uvedený úvěr poskytuje. Dostatečným faktorem pro urychlení žádosti o online půjčku je plnoletost, platný občanský průkaz a bankovní účet. Online půjčka poskytovaná v nebankovních společnostech je navíc určena na jakýkoli účel. Takové půjčky před výplatou jsou často jedinou možností, jak pokrýt náklady na náhlé velké selhání. To je úplně jiné než například v bankách, kde si při žádosti o půjčku většinou musíte definovat účel, na který peníze utratíte. Za prvé, získání půjčky online se stalo jednoduchým díky rozšířené přítomnosti půjček online. 

Jak získat online půjčku jako cizinec v ČR? 

Každým rokem přibývá u nás slovenských občanů, kteří mají také zájem získat půjčky. Získat půjčku pro cizince v Česku však není jednoduchá záležitost. Cizinec musí splňovat řadu požadavků. Pokud by bylo možné takový úvěr získat, vypadal by postup pravděpodobně podobně jako u standardního klienta: žádost-ověření-smlouva-platba. V první řadě musí výše uvedení žadatelé o online půjčky od banky či nebankovní společnosti u nás splnit několik podmínek, a to: 

  • platný pas
  • povolení k trvalému či přechodnému pobytu
  • pravidelný příjem
  • účet v české bance
  • českou adresu

Kde můžete získat online půjčku pro slovenské občany? 

Způsob, jak získat půjčku pro slovenské občany, je získat ji u bank a nebankovních společností. Tyto osoby musí mít status dlouhodobě pobývajícího rezidenta opravňující ho k získání průkazu trvalého pobytu. Při splnění těchto požadavků mohou žádat i o online půjčku. Žádost o online půjčku pro slovenské občany je zdlouhavá a složitá a je dostupná pouze pro osoby s průkazem trvalého pobytu. Jde částečně o záruku, že cizinec půjčku splatí ve stanovené lhůtě a neodejde, dokud nebude splacena.