Mladí podnikatelé mají často problémy se získáváním prostředků od bank, protože se zdráhají poskytovat půjčky lidem bez úvěrové historie, jejichž projekty se vyznačují značným rizikem neúspěchu. Naproti tomu je možné sáhnout po online půjčce z nebankovního sektoru. 

Online půjčka pro podnikatele – jak s ní zacházet?

Pokud můžeme zažádat o půjčku pro firmy online a ušetříme čas, vyplatí se této možnosti využít. Připomínáme vám však, abyste při sdílení údajů používali zdravý rozum a obezřetnost a také vědomě vybírali nabídku. Online půjčka musí být výhodná především pro vás a vaši firmu: 

  • Pečlivě si ověřte údaje o instituci, která půjčku pro podnikatele nabízí. Ujistěte se, že tato firma funguje legálně. 
  • Zkontrolujte si názory na společnost, kde si hodláte vzít půjčku. 
  • Pečlivě zvažte výši půjčky tak, aby byla splacena celková výše dluhu. 
  • Nesdílejte naskenované dokumenty. 
  • Existují bezpečné způsoby, jak ověřit svá data, např. převodem 0,01 PLN. 

Je online půjčka pro podnikatele drahá? 

Při absenci zajištění se náklady na půjčka pro podnikatele často neliší od spotřebitelských úvěrů. Úrokové nabídky jsou většinou podobné a firmy umožňují sjednávání jen s vysokými částkami. Bohužel další příležitosti v této oblasti společnost nenabízí. Lepší podmínky může podnikatel získat pouze tehdy, když požádá o bankovní úvěr. Pak má vlastně šanci financování za vynikajících podmínek. Každý podnikatel, který se někdy dostal do situace, která ho nutí k okamžitému získání finančních prostředků, dobře ví, že nebankovní půjčky pro firmy budou dobrým řešením. Půjčka pro firmy umožňuje nejen realizaci všech plánů, ale také zaručuje finanční likviditu pro podnikání. 

V čem se online půjčky pro podnikatele liší? 

Někteří poskytovatelé půjček mají alespoň několik nabídek podnikatelských úvěrů, což znamená, že podnikatelé mají na výběr. Mezi nejoblíbenější typy úvěrů pro firmy patří mimo jiné investiční úvěr, úvěr na provozní kapitál, splátkový úvěr, překlenovací úvěr, apod.
Investiční úvěr – jak název napovídá – lze využít na realizaci všech typů investičních projektů, které vyžadují výraznou kapitálovou angažovanost. Úkolem tohoto úvěru, stejně jako investičního úvěru, je zajistit finanční prostředky potřebné k pokrytí běžných výdajů společnosti. Finanční likviditu si společnost může zajistit díky splátkovému úvěru, přičemž překlenovací úvěr po získání doporučení poslouží k zintenzivnění provozu společnosti. Nečekané výdaje lze vyřešit krátkodobou nebankovní půjčka. Jedná se o malé půjčky na maximálně 30 dnů. Počítejte však s nižšími částkami do 20 000 Kč.