Provozujete živnost a uvažujete o žádosti o půjčku? Musíte vědět, že to nebude vždy tak jednoduché. U banky je potřeba doložit celou řadu dokumentů a sjednávání je zdlouhavé. Možností jsou také krátkodobé nebankovní půjčky, které sjednáte online. Přečtěte si proto, jak si vzít online půjčku při provozování OSVČ a jaké formality to obnáší.

Hotovostní online půjčka pro OSVČ

Podle definice je hotovostní půjčka určena k získání peněz pro jakýkoli účel. Prostředky tedy můžete utratit pro soukromé i firemní účely. Toto pravidlo platí jak pro OSVČ, tak pro dlouhodobé půjčky. Online půjčka pro OSVČ je nejčastěji využívána na úhradu nájmů, na nákup zboží či služeb potřebných pro podnikání. Její výhody jsou:

  • jednoduché vyřízení
  • peníze na účtu do 24 hod
  • sjednání z kanceláře či z domova
  • není vázána na účel využití

Jak si sjednat online půjčku pro OSVČ?

Určitě si musíte ověřit, jaké požadavky na vás daná banka klade. Situace související s epidemií koronaviru výrazně zhoršila situaci mikropodnikatelů, což může mít za následek nižší skóre tzv. kreditní skóre, než tomu bylo před několika měsíci. Některá odvětví jsou navíc bankami hodnocena jako více riziková. Týká se to mj. oborů jako jsou stavebnictví, cestovní ruch, doprava a pohostinství. Přesto je získání hotovostního úvěru pro OSVČ ve většině případů možné.

Pro čerpání hotovostní půjčky je samozřejmě nutné podat příslušnou žádost zohledňující výši půjčky a dobu splácení. Klíčové bude doložení potřebných dokumentů. Poté banka pečlivě prověří vaši bonitu s přihlédnutím ke všem závazkům a výdajům, jak firemním, tak soukromým. Na jeho základě vydá úvěrové rozhodnutí. Abyste se vyhnuli tomuto zdlouhavému řešení, je vhodné sáhnout po nebankovních půjčkách. Při výběru vhodného poskytovatele můžete využít i nabídku první půjčky zdarma. Sjednání probíhá přes internet. O výsledku jste informováni zpravidla okamžitě, pokud si sjednáváte půjčku v pracovních dnech.

Online půjčka a posouzení bonity člověka při podnikání

Stejně jako u každého finančního závazku v bance i u online půjčky pro OSVČ pro vlastní podnikání se musíte připravit na posouzení bonity. Záleží především na tom, zda máte příjmy, jak vysoké máte výdaje a jaká je vaše bonita co se týče splácení dalších závazků. Provozování podnikání je navíc spojeno s vysokým rizikem výkyvů trhu. Poptávka po dané službě či produktu může téměř okamžitě spát a mikropodnikatel tak ztratí finanční likviditu. Nebankovní půjčka je vhodným řešením pro všechny OSVČ, kteří se chtějí vyhnout nadměrné administrativě a složitému posuzování ze strany banky. Sjednání je skutečně rychlé a vy máte peníze k dispozici skutečně na cokoliv.