Nebankovní půjčka bez potvrzení příjmů je jednou z nejrychlejších možností, jak si půjčit hotovost. A také to může být nejlevnější řešení. Již několik let proto roste obliba a zájem o nabídky soukromých společností. Jak si vybrat vhodnou půjčku?

Nebankovní vs. bankovní půjčka 

Nebankovní půjčka se stejně jako bankovní půjčky v mnoha ohledech liší. Nabídka, která je na první pohled atraktivní, po hlubším rozboru takovou přestává být. Aby nebankovní půjčka nebyla pro vás nakonec utrpením, je potřeba si před podáním žádosti ověřit pár věcí. Díky tomu se nejen dobře vyspíte, ale také si ušetříte nervy. Půjčka od nebankovní společnosti má celou řadu výhod i nevýhod, proto je potřeba vše pečlivě zvážit a to i v případě skutečně malých půjček. Nebankovní půjčka je určena všem žadatelům, kteří nejsou v insolvenci.

Pro koho je vhodná nebankovní půjčka? 

Nabídka úvěrových společností působících na síti je určena široké skupině lidí. Základní požadavky, které musí zákazník splnit, jsou:

  • věk min. 18 let
  • alespoň minimální příjem
  • vlastní účet v české bance
  • trvalý pobyt na území ČR
  • funkční telefon a email

Jak se ověřuje identita?

Donedávna bylo vše jasné, převod ve výši jednoho haléře nebo jedné koruny z účtu dlužníka byl snadný, ale často ne rychlý. V poslední době od tohoto způsobu ověřování ustoupilo mnoho nebankovních společností, včetně těch, které nabízejí půjčky do výplaty, i těch, které prodávají nebankovní půjčky. Doba, lidé a technologie se mění. Kromě tradičního převodu používají firmy nejrůznější aplikace, kde jde o okamžité ověření, které spočívá v poskytnutí přihlašovacích údajů k vašemu bankovnímu účtu. Aplikace se spojí s bankou a stáhne data. Nebankovní půjčka Ostrava je tak ověřena velmi rychle a snadno.

Jak vypadá žádost a formality?

Délka vyřízení půjčky závisí na typu ověření. Pokud společnost prostřednictvím aplikace potvrdí totožnost a příjem zákazníka, je formulář omezen na několik polí. Jiná situace je při ověřování bankovním převodem, žádost se obvykle skládá z několika částí: osobní údaje, údaje o výši a zdroji příjmu, kontaktní údaje. Nebankovní společnosti argumentují tím, že nebankovní půjčky, které poskytují, jsou schvalovány ihned po podání žádosti. Půjčka je vám pak vyplacena v řádu několika hodin, maximálně do druhého dne. Každá společnost používá jiné algoritmy a interní podmínky. Pokud vám nebyla schválena, můžete si požádat jinde. Pozor však na množství žádostí. Počet podaných žádostí sice není klíčovým prvkem ovlivňujícím posouzení bonity, může však způsobit řadu zmatků při žádosti o půjčku či úvěr u banky.