Online půjčky před výplatou jsou půjčky, které si sjednáte, aniž byste opustili svůj domov. Tyto typy půjček jsou obvykle krátkodobé a podmínky půjčky nemusí být tak výhodné jako u klasických půjček. Mnoho lidí věří, že tyto typy půjček (zejména půjčky před výplatou) podporují špatné finanční řízení a mohou vytvářet dluhové cykly. Pokud i s malou půjčkou zacházíte správně, je velmi dobrým pomocníkem na nečekané výdaje.

Jak zažádat o nebankovní půjčku online?

Prvním krokem k žádosti o online půjčku je vytvoření profilu s vašimi příjmy a výdaji na webu poskytovatele půjčky. Tento proces zabere přibližně 15 minut a můžete jej dokončit sami. Nebankovní půjčka Opava vyžaduje jen pár formalit. Poté musíte odeslat požadované dokumenty a poskytnout následující informace:

Rodné číslo a číslo občanského průkazu (stejné potvrzení údajů probíhá automaticky skenováním bankovního účtu nebo převodem 1 koruny z našeho osobního účtu

-adresa trvalého pobytu

-prohlášení o příjmu

-číslo bankovního účtu vedeného v CZK na vaše jméno

Jaké jsou výhody nebankovní půjčky?

Ne každý si chce nebo nemůže vzít bankovní půjčku. Banka může z různých důvodů odmítnout poskytnutí úvěru a vy pak musíte hledat alternativu a takovou alternativou může být krátkodobá nebankovní půjčka. Je dostupná širšímu okruhu klientů, navíc má zjednodušenou proceduru prověřování klientů, takže nejsou tak důkladně kontrolováni. Na minimum má tato půjčka zjednodušenou i žádost, kde nejsou potřeba žádné další doklady kromě občanského průkazu. Pro někoho je také důležité, že poskytovateli půjčky nevadí další závazky a dokonce i prodlení se splátkami, protože některé půjčky jsou i bez nahlížení do registru. Za takovou alternativu si samozřejmě musíte připlatit, protože nebankovní půjčka je obvykle dražší než bankovní půjčky.

Pro důvěřivější přístup, a tím i vyšší riziko nesplácení, si nebankovní půjčky kompenzují náklady spojené s případným nesplacením půjčky. Ostatně pro lidi, kterým banka odmítla a nemají si kde půjčit, jsou tzv. „poslední záchranou“, i když jsou dražší než banky, nikdo jim nevyvrátí, že jde o užitečné finanční nástroje. To ukazuje na oblíbenost rychlých půjček přes internet dnes. Jedná se o nejpopulárnější typy půjček, které lze na českém finančním trhu nalézt.

 

Jaké jsou nevýhody nebankovní půjčky?

Pokud si nedáte pozor, mohou být pro vás úrokové sazby příliš vysoké. Je proto potřeba se seznámit nejen s výší splátky, ale především se sazbou RPSN, která zahrnuje veškeré poplatky, úroky a vy tak vidíte, jak je půjčka pro vás výhodná či nevýhodná. Pro někoho mohou být nevýhodou krátká doba splatnosti nebo nízká hranice maximální výše půjčky.