Sjednání půjčky online je rychlé a snadné. Musíte však pamatovat na to, že jakýkoli finanční závazek s sebou nese určité riziko. Proto se vyplatí vědět, jak najít ten správný finanční produkt a na co si dát pozor při sjednávání půjčky.

Než si půjčíte, ověřte si svou bonitu

Na začátku se vyplatí ověřit si, jaký produkt si můžete dovolit. Přestože si většina lidí spojuje pojem bonita s bankovními úvěry, je důležitý i při sjednávání takového produktu jako je krátkodobá půjčka. Jedná se o maximální částku, kterou budete schopni v daném čase vrátit. Je to velmi důležité, zejména pokud musíte platit měsíční splátky úvěru. Algoritmy používané soukromými věřiteli při jejich analýze jsou samozřejmě mnohem méně přísné. Než však sáhnete po online půjčce, vyplatí se ověřit si, zda ji budete schopni splácet. K tomu slouží kalkulačky bonity, které jsou dostupné na internetu. Chcete-li zkontrolovat své finanční možnosti, musíte poskytnout nejdůležitější údaje, jako jsou:

-částka půjčky

-doba splácení půjčky

-měsíční příjem

-měsíční poplatky

Pečlivě si zkontrolujte RPSN online půjčky

Dalším důležitým pravidlem je pečlivá analýza dodatečných nákladů účtovaných nebankovními společnostmi. Je to především úroková sazba úvěru a poplatky za jeho poskytnutí, které se liší v závislosti na výši nebo době splácení. Výpočet všech poplatků může být poměrně komplikovaný, a proto jsou úvěrové společnosti podle ustanovení zákona povinny u svých finančních nabídek uvádět poměr RPSN, tedy skutečnou roční úrokovou sazbu. Musí zohledňovat veškeré náklady spojené s daným finančním produktem. Samozřejmě musíte pamatovat na to, že RPSN se bude měnit v závislosti na výši a době splácení. V případě rychlých půjček do výplaty bude vyšší než u půjček na splátky, protože doba splácení je kratší. Nebankovní půjčka se vám může při nesprávném výběru prodražit.

Využijte hodnocení půjček a vyberte si tu nejlepší nabídku

Vybrat si online půjčku není vůbec jednoduchý úkol. Na internetu můžete snadno najít řadu nabídek od nebankovních společností, jako je například nebankovní půjčka Brno  ale jak si vybrat tu nejlepší? S tímto úkolem vám pomůže žebříček nebankovních půjček na finančních webech. Chcete-li zkontrolovat dostupné finanční produkty, musíte zadat částku a dobu splácení. Žebříček na základě speciálních algoritmů vytvoří seznam půjček, které nejlépe odpovídají daným podmínkám.