Kdo nezvládne některé věci financovat ze svého a rozhodne se pro úvěr, chce pochopitelně co nejvýhodnější podmínky: zpravidla tedy platit co nejméně a co nejkratší dobu. Jenže ne každý má ke klientovi individuální přístup a dokonce i v dnešní době mu nutí „vlastní lhůty“ a neústupné smluvní podmínky. Řada klientů pak zbytečně přeplácí na poplatcích a přichází tím o peníze, které může využít jinde. Pro výhodné půjčování přitom stačí dodržet několik pravidel.

 

Částka: půjčte si tolik, kolik chcete vy

 

Mnozí poskytovatelé mají nastaveny minimální hranice, o kolik peněz si u nich musíte říct, což je zcela logické. Jenže v některých případech jsou zbytečně vysoké a „tlačí vás“ tak, abyste si vzali více, než skutečně potřebujete. Pokud ale víte, že chcete přesnou částku, nedává smysl žádat o více, akorát byste přeplatili na úrocích. Výhodná půjčka vám ovšem nabídne podstatně širší rozpětí, díky čemuž si můžete snadno zvolit s přesností po tisících, kolik peněz potřebujete.

 

Splatnost: zvolte si, kdy půjčku vrátíte

 

Stejně jako v předchozím případě vám budou společnosti podsouvat jimi preferovanou délku splácení, která je výhodná spíše pro ně. A když chcete závazek vyrovnat dříve? Naúčtují vám poplatek. U výhodné půjčky byste však měli mít větší svobodu v nastavování, jak dlouho chcete splácet vy. Pokud třeba víte, že dostanete v práci nějaké peníze navíc, můžete si podle toho trvání závazku přizpůsobit a nepřeplácet zbytečně na úrocích.

 

Rychlost: peníze na účtu ihned a zdarma

 

Dnešní technologie umožňují mnohem více než dříve, a mj. také okamžitý převod z / do cizí banky, což v praxi znamená, že můžete mít peníze do pár minut. U výhodné půjčky přitom nehradíte žádné poplatky za to, že vám budou finanční prostředky zaslány takovou rychlostí. Některé společnosti si však i za tuto službu účtují i několik stovek korun, ačkoliv ji většina nabízí zdarma.

 

Předčasné vrácení: zjistěte si podmínky

 

I když vám tohle musí ze zákona umožnit každý poskytovatel, ne každý je z takového kroku nadšený: přijde tím totiž o peníze, které byste jinak uhradili na poplatcích. Dle legislativy si tedy většinou naúčtuje alespoň poplatek 0,5 až 1 % z nesplacené jistiny, aby pokryl administrativní náklady. V rámci výhodné půjčky vám však společnost umožní předčasní splacení ZDARMA a nebude si účtovat nic. Peníze jste zkrátka vrátili dříve, abyste ušetřili, a ne platili za jiné poplatky.

 

Bez úroků: první půjčka je zdarma

 

Někdy se toho sejde více a jindy zase nemůžete ovlivnit, že s penězi nevyjdete. Třeba když jste byli nějakou nemocní a dostali tak nižší mzdu, nebo vám dorazily k úhradě nedoplatky za energie. Pokud vám ovšem v takové situace pomůže i několik tisíc korun, může být první půjčka až 5 000 Kč zdarma. Stačí, pokud ji vrátíte kdykoliv v průběhu 14 dní. Nastalá situace vás tak nemusí stát vůbec nic.